БАРАБОЙСЬКА ГІМНАЗІЯ ДАЛЬНИЦЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ
Будні та свята нашого закладу
22.11.24
21.11.24
Привіт, світе! Як ми святкували День привітань
У 6 класі Всесвітній день привітань став чудовою нагодою дізнатися більше про культуру різних народів світу. Учні вирішили присвятити цей день знайомству з різноманітними способами вітання, які використовують у різних країнах.
Спочатку вони дізналися, що в Індії люди вітаються словом «Намасте», складаючи долоні разом на рівні грудей і злегка нахиляючи голову. Цей жест символізує повагу та привітність.
Потім вирушили у Тибет, де під час привітання іноді висовують язик. Виявилося, що це традиційний спосіб показати відсутність поганих намірів. Для нас це було весело та несподівано!
Далі звернули увагу на Японію та Китай, де поклін є основним способом привітання. Діти спробували правильно вклонитися, дотримуючись традиційної глибини поклону, яка символізує рівень поваги.
Особливо цікаво було дізнатися про традицію Мано По на Філіппінах. Молодші люди, вітаючись зі старшими, торкаються тильною стороною руки старшої людини до свого чола. Це символ шани та вдячності.
Цей день допоміг дітям усвідомити, наскільки різноманітним і багатим є світ, а також як важливо проявляти повагу до культурних традицій кожного народу.
Наша свобода існує лише доти, доки є ті, хто готові боронити її зі зброєю в руках
До 20-ї річниці Помаранчевої революції та 11 річниці Революції Гідності, сьогодні, 21 листопада, ми з учнями 8-А класу на уроці історії, підняли питання про важливість цих подій для історії України, про значення Революції Гідності, як символу національної єдності. Коли українці під кулями снайперів рятували своїх, коли в хід ішли коктейлі Молотова, а на Майдані навчали такмеду, то навіть тоді важко було уявити, що навіть після перемоги революції ці навички ще знадобляться і так надовго. Революція Гідності показала, на що здатний український народ, щоб захистити свою свободу. Єдність – наша головна зброя. Читати далі Блог вчителя історії Ольги Голіченко
Наш дух не зламати, свободу не вбити (до Дня Гідності та Свободи)
Щорічно 21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи, який пов’язаний з початком двох революцій, коли голоси мільйонів громадян злилися в єдиний голос нації, щоб твердо сказати: Українці хочуть і будуть жити у вільній демократичній державі. Сьогодні виповнюється 11 років від початку Революції Гідності і для учнів 5 - х класів було проведено виховну годину "Наш дух не зламати, свободу не вбити", щоб діти мали цілісне уявлення про ті події, адже нині Україна продовжує боротися за свою незалежність. Діти переглянули відео про історичні події Майдану, виконали вправу на асоціацію слів "Гідність" та "Свобода", а також обговорити 5 принципів гідності людини. Наприкінці учням було запропоновано написати собі лист у майбутнє із запропонованими ідеями, як протягом року можна ставати більш гідною людиною...а через рік відкрити "капсулу" і зробити висновки! Читати далі Блог Под'ячевої Любові Леонідівни
21 листопада – День гідності та свободи: вчимо дітей цінувати важливе поняття
21 листопада в Україні відзначають День гідності та свободи – важливу дату в нашій історії країни, коли відбулися події, що змінили хід історії та стали символом боротьби за права та свободи громадян. Цього року Олександра Сергіївна з учнями 3 класу провела урок, присвячений цьому святу, щоб допомогти дітям зрозуміти важливість таких понять, як гідність і свобода.
Під час уроку вони почали переглядати пізнавальне відео, яке пояснює історію цього дня та його значення. Діти уважно слухали, а після обговорювали основні моменти, згадували, як у різних історичних періодах українці боролися за свої права. Після цього діти зробили письмові роботи, у яких поділилися своїм розумінням понять "гідність" та "свободу".
Це стало чудовою можливістю для розвитку їхніх думок, оскільки кожен учень намагався висловити своє бачення цих важливих цінностей, а також вказати, чому вони важливі для кожної людини та для нашої країни. Читати далі Блог вчителя початкових класів Бабич Олександри Сергіївни
20.11.24
"Дітям треба тепло і сонце, щастя, радість, любов без меж!"
Щорічно 20 листопада у всьому світі відзначають чудове свято - Всесвітній день дитини. Сьогодні під час ранкової зустрічі учні та учениці 4-А класу дізналися про історію цього свята, а саме, що у цей день в 1989 році була прийнята «Конвенція про права дитини», яка визначила, що дітям для повноцінного розвитку і щасливого життя необхідно рости в сім'ї, в атмосфері любові, підтримки і взаєморозуміння. Основним міжнародним документом, в якому викладені права дитини, є Конвенція ООН про права дитини. Діти ознайомилися із правовими документами, які регулюють ці питання в Україні: Конституція України, Сімейний кодекс України, Закон України «Про охорону дитинства» та Цивільний кодекс України. Обговорили права дітей та закріпили, виконавши вправу з цеглинками Lego «Так» чи «Ні». Читати далі Блог вчителя Діхтяр Ірини Миколаївни
«Отруєння грибами»: знання, що рятують життя
У рамках предмета «Основи здоров’я» для учнів 8 класу був проведений урок на тему «Отруєння грибами». Заняття мало на меті ознайомити школярів із небезпекою дикорослих грибів, навчити їх розрізняти їстівні та отруйні види, а також правильно діяти у разі отруєння. Учні поділилися власним досвідом збору грибів, обговорили, як визначають їхню безпечність. Учитель Андрейку О.Л разом із медичною сестрою Небога А.В продемонстрували симптоми отруєння, алгоритм першої допомоги та основні відмінності їстівних і отруйних грибів.
У групах учні сортували зображення грибів, формуючи «безпечний кошик», із подальшим обговоренням правильності їхніх рішень.
Вчимося розпізнавати гриби: освітній досвід для молодших школярів
На цьому тижні учні 3 класу мали захопливий і водночас корисний урок з теми "Їстівні та отруйні гриби"., який провела асистент вчителя Андрейку О.Л. Вона поєднала інтерактивне навчання з перевіркою знань, що дало змогу дітям краще засвоїти важливу інформацію.
Заняття розпочалося з перегляду цікавого навчального відео про те, як розпізнати їстівні гриби, які бувають їхні отруйні "двійники", та чому важливо бути обережними під час збору грибів. Відео було наповнене яскравими прикладами, поясненнями та важливими порадами для дітей. Читати далі Блог вчителя початкових класів Бабич Олександри Сергіївни
100 днів незламності
Сьогодні в нашій школі відбулася особлива подія – урок пам’яті та підтримки під назвою "1000 днів незламності", присвячений героїзму українського народу та вшануванню пам’яті тих, хто віддав своє життя за мир і свободу.
Разом із учнями 3 та 4-Б класу Бабич О.С. та Дідик Т.Б. ми переглядали презентацію, яка розповідала про важливість кожного дня боротьби, що триває вже понад тисячу днів. Особливу увагу Под'ячева Л.Л. приділила історіям загиблих воїнів із нашого краю, Барабоя, які залишили по собі незламний приклад відданості Батьківщині. Д
іти з великим хвилюванням слухали розповіді про подвиги захисників, усвідомлюючи, що саме завдяки їм вони мають можливість вчитися та жити під мирним небом. Атмосфера в класі була сповнена поваги й вдячності до наших героїв. Читати далі Блог вчителя початкових класів Бабич Олександри Сергіївни
19.11.24
1000 днів сили духу, стійкості, незламності
Під час ранкової зустрічі здобувачі освіти 4-А класу дізналися, що сьогодні, 19 листопада, виповнюється 1000 днів відтоді, як росія розпочала свою варварську повномасштабну війну проти України. Ці 1000 днів війни, сколихнули світ і показали, хто є хто. Після тисяч днів відважного опору і в ширшій справі свободи - незважаючи на втрати, труднощі і розчарування, які ми переживаємо - Україна не збирається здаватися. Читати далі Блог вчителя Діхтяр Ірини Миколаївни
Ми пам'ятаємо і мріємо про мир (до 1000 днів війни)
У житті кожного українця останні роки стали часом випробувань, але й об’єднання, боротьби та віри. Виховна година «Ми пам’ятаємо і мріємо про мир», проведена для учнів 6 класу, була присвячена важливій даті — 1000 дням війни. Захід став можливістю не лише згадати події, що змінили наш світ, але й поділитися мріями про майбутнє, яке ми всі прагнемо бачити мирним.
Пам'ять про події війни — це не лише спосіб віддати шану тим, хто став героєм на полі бою, допомагав у тилу, а й можливість зробити висновки для майбутніх поколінь. Говорячи про надію на мир, ми не просто мріємо, а й працюємо над тим, щоб будувати безпечний світ для кожного.
Учні та учениці переглянули відео та пригадали початок цих страшних подій, які стали їхньою реальністю. Після цього виконали вправу «Дерево пам'яті і миру», на якому "жовті листочки" - те, що вони хочуть пам’ятати про події війни (мужність, єдність, волонтери, які допомагають людям), а "зелені листочки" - їхні мрії. Всі зелені листочки описували одне єдине бажання дітей - щоб не було війни!
На завершення виховної години всі прийшли до висновку, що навіть у важкі часи ми можемо залишатися єдиними, цінувати те, що маємо, і разом мріяти про світле завтра.
Ми пам’ятаємо і мріємо — це наш крок до миру.
Підписатися на:
Дописи (Atom)